Nāc un iepazīsti renovēto ēku kompleksu zaļajā Čiekurkalnā - projektu Šreienbušas nami!

Pavisam drīz, jau 19. septembrī, norisināsies Atvērto durvju dienu maratons, kura ietvaros būs iespēja iepazīt renovēto namu kompleksu un tā priekšrocību – plašu zaļo zonu. 

"Šreienbušas nami" ir renovētu ēku projekts kurš atbilst mūsdienu dzīvokļu standartiem. Tas atrodas Čiekurkalnā, kura ir neliela, zaļa un perspektīva apkaime, izvietota starp diviem Rīgas prestižākajiem privātmāju rajoniem – Mežaparku un Teiku. Tas ir ērti sasniedzams ar sabiedrisko transportu un ļauj izbaudīt klusu pilsētvidi dažu minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra.

Projekta komplekss sastāv no divu stāvu koka ēkas un četru stāvu mūra ēkas. Ēkās ir mainītas visas komunikācijas, izbūvēta ventilācijas sistēma, nodrošinot katra dzīvokļa individuālu ventilāciju, izbūvēts jauns "Rīgas Siltums" siltummezgls, kurš nodrošina dzīvokļu apkuri ar individuāliem apkures skaitītājiem. Ēkām ir veikta fasāžu pilna renovācija, kāpņutelpu kapitālais remonts, logu un jumta nomaiņa. Kompleksa teritorijā tiks ierīkota bruģēta autostāvvieta un plaša zaļā zona.

Renovācijas gaitā ēkām ir veikta dzīvokļu pārplānošana un sadale atsevišķos dzīvokļu īpašumos. Mūra ēkā izvietoti 15 dzīvokļi un 2 komercplatības ēkas pirmajā stāvā, savukārt koka ēkā izvietoti 8 dzīvokļi. Kompleksā pieejami 1 – 3 istabu dzīvokļi ar pārdomātiem plānojumiem platībās no 21 – 58 m2. Iespējama dzīvokļu apvienošanu un plašāka dzīvokļa izveide. 

Šobrīd projektā rezervēti jau 6 dzīvokļi un abas komercplatības. Jaunajiem īpašniekiem ir iespējams iegādāties dzīvokļus bez apdares, kas dod iespēju iekārtot dzīvokli atbilstoši savām prasībām un vajadzībām. Kā arī projekta attīstītājs piedāvā veikt dzīvokļu pilnu iekšējo apdari ar augstvērtīgiem apdares materiāliem.

Projekta galvenā priekšrocība ir tā plašais pagalms, kurš tiks labiekārtots, izveidojot koplietošanas zaļo zonu, bērnu rotaļu laukumu un bruģētu stāvvietu 24 automašīnām un 20 velosipēdiem. Papildus, ēkas pagraba stāvā tiks ierīkotas nelielas mantu glabātavas. Projekta attīstītājs par atsevišķu samaksu piedāvā iegādāties gan autostāvvietas, gan mantu glabātavas.Vēsture

Ēku kompleksa vēsture aizsākas jau 19. gs. otrajā pusē, kad Čiekurkalna 2. līnijas un 7. šķērslīnijas krustojumā tiek uzbūvēts 2 dzīvokļu koka nams. Turpmākos gados tas tiek rekonstruēts par 8 īres dzīvokļu namu, bet 1890. gadā uz zemesgabala tiek apstiprināts projekts par 4 stāvu mūra ēkas būvniecību.

Čiekurkalns ir viena no Rīgas vecākajām apkaimēm. Apkaime izveidojas pēc Šreienbušas muižas zemes sadales radot jaunu dzīvojamo un rūpnīcu rajonu – Šreienbušu. 20. gadsimta divdesmitajos gados apkaime tiek pārdēvēta par Čiekurkalnu un mūsdienās tajā joprojām saglabājušies senie koka māju kvartāli, kuri pēdējos gados atgūst savu vēsturisko krāšņumu. Zaļo apkaimi ir iespējams sasniegt ar dažādiem sabiedriskā transporta veidiem – tramvajs, autobuss, mikroautobuss un vilciens. Apkaime ir draudzīga jaunajām ģimenēm un cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot zaļā un klusā pilsētvidē.

Kādēļ Čiekurkalns?

Projekta "Šreienbušas nami" renovācijā ieguldīti vairāk kā 800 000 EUR un šobrīd tas ir renovācijas noslēguma fāzē. Ēku fasādes un kāpņutelpu būvdarbus plānots pabeigt septembrī, bet teritorijas labiekārtošanu novembrī, bet visi jaunie iedzīvotāji droši varēs uzsākt dzīvot projektā jau rudens izskaņā. 

"Starlex Investment" partneris Egīls Smilktiņš min vairākas projekta priekšrocības: "Jau labu laiku kopā ar investoriem centāmies atrast objektu, kur gala patērētājam spētu nodrošināt gan pievilcīgākas dzīvokļu cenas, gan zaļāku vidi un sakārtotāku apkārtni. Domāju šajā gadījumā kopīgi ar projekta attīstītāju mums tas ir izdevies! "Šreienbušas nami" radītā aura un piedāvātā apdares kvalitāte ir konkurētspējīga Rīgas centra biznesa klases projektiem, bet iegādei tā tiek piedāvāta par krietni pieejamāku cenu."

"Mēs ļoti ticam Čiekurkalna pievilcībai, ņemot vērā tā lielisko atrašanās vietu, kas rada miera un klusuma sajūtu. Vēsturiskā koka apbūve un publiskās infrastruktūras klātesamība ir Čiekurkalna nenovērtētās iespējas. Ļoti iespējams, ka šis mums nebūs pēdējais projekts Čiekurkalnā, jo redzam tam ne mazāku potenciālu kāds savulaik bija Āgenskalnam", komentē "Starlex Investment" partneris Allans Sevišķis.

Projektu "Šreienbušas nami" attīsta SIA "GBE serviss" kopā ar attīstītāja partneri "Starlex Investment", kas sniedza atbalstu dzīvokļu koncepta izstrādē, kompleksa finanšu un attīstības modeļa izveidē, kā arī finansējuma piesaistē.

Sīkāk par projektu

Ja ir kādi jautājumi tad droši raksti mums un jautā
Piesakies konsultācijai
jau tagad
Palīdzēsim dokumentu kārtošanā, īpašumu vērtēšanā kā arī pirkšanas un pārdošanas procesos!