Starlex Krimuldas muiža

Krimuldas muiža


7000 m2

530000 m2

renovēta
4,000,000 2 950 000 EUR
Mednieku iela 3, Sigulda, Siguldas nov.
Ernests Vaivods
+371 29411922
ernests@starlex.lv
Pieteikt apskati
← Atpakaļ
Galerija

Apraksts:

Krimuldas muiža atrodas Gaujas senlejas malā, Siguldas pilsētas labā krasta daļā (Krimuldā). Netālu no muižas pils atrodas Krimuldas viduslaiku pils drupas. Celtne ir viens no spilgtākajiem klasicisma villu arhitektūras piemēriem Latvijā. Muižas daudzslāņainā vide rada īpašo Krimuldas šarmu, kur 19. gadsimta "Vidzemes Šveices" koka arhitektūras pērles mijas ar vēlīnā klasicisma laikā celtās pils krāšņumu.

Krimuldas muižas pils celšanas gads nav zināms, taču vairums pētnieku uzskata, ka tagadējā Krimuldas muižas kungu māja un saimniecības ēkas celtas pēc 1848. gada, kad par muižas īpašnieku kļuva firsts Pauls Hermanis fon Līvens. Ap 1893. gadu Krimuldas muižas pils tika pārbūvēta viņa dēla Paula Līvena vadībā. Pārbūves gaitā pils abos galos tika papildināta ar simetriskām trīs logailu asu garām piebūvēm un no nelielas vasarnīcas tipa villas pārtapa pietiekami plašā muižas dzīvojamā ēkā. Līdzīgi, kā zem vecās pils daļas, arī zem jaunajām piebūvēm tika izbūvēti pagrabi, daļā no kuru telpām pils dienvidrietumu galā ierīkota pils virtuve.

No 1994. līdz 1997. gadam Krimuldas sanatorija piedzīvoja virkni reorganizāciju, 2002. gada jūnijā sanatorija privatizācijas ceļā pārtapa par SIA "Rehabilitācijas centrs Krimulda". Kā sertificēta rehabilitācijas iestāde Krimuldas muiža darbojas arī pašlaik.

Ēku arhitektoniskajā veidolā robustām laukakmens sienām pretstatītas gludi apmestas logailu apmales, ķieģeļu izbūvējumi. Piemēram, Krimuldas muižas pārvaldnieka mājai veidotas vēlā klasicisma stila formas ārdurvis. Pati ēka būvēta ar laukakmens sienām un gludi apmestām logailu apmalē. . Tāpat Krimuldas muižas kompleksā atrodas arī monumentālais karē veidā celtais laidara komplekss ar 19. gs. 1. ceturksnim raksturīgajām pusloka formas žoga arkām un izteikti reprezentablajiem vārtiem. Arī citas saimnieciskā kompleksa ēkas veidotas līdzīgi un vienotā stilā. Kopā kompleksā ir 17 ēkas ar kopējo platību 7000m2.

Pašlaik Krimuldas muiža piedāvā plašas atpūtas un izklaides iespējas tūristiem. Muiža piedāvā saviesīgiem pasākumiem telpu īri, kā arī ēdināšanas un nakšņošanas pakalpojumus. Tāpat tiek piedāvātas ekskursijas pa Krimuldas muižas vēsturisko centru, kā arī iespējami maršruti pa Krimuldas pils un tuvāko apkārtni.

Krimuldas muiža atrodas 50km no Rīgas.

Kopēja zemes platība ir 53ha.

Muiža ir 2735m2, 3stāvi, plaša veranda ar skatu uz senleju.

  • Centrālā apkure
  • Autonoma apkure
  • Ir kamīns
  • Internets
  • MēbelētsPlānojums:Uz kartes:

Starlex inovatīvā un atraktīvā pieeja nodrošina efektīvu pārdošanas procesu!
X

Nosūtīt ziņu