Starlex Vēsturisks īpašums Tērvetes upes krastā

Vēsturisks īpašums Tērvetes upes krastā


1300 m2

56700 m2

Ķieģeļu māja
300 000 EUR
Tērvetes līči , Tērvetes pag., Dobeles nov.
Mārtiņš Blumbergs
+371 29499465
martins.blumbergs@starlex.lv
Pieteikt apskati
← Atpakaļ
Galerija

Apraksts:

Pārdod bijušo Tērvetes pamatskolu, kurā šobrīd ir ierīkots Izaugsmes un atpūtas centrs “Tērvetes līči”. Īpašums sastāv no zemes gabala ar kopējo platību 5,67 ha un četrām ēkām: 3-stāvu skolas ēka ar pagrabu un kopējo platību 1042 m2, bijusī skolotāju ēka ar diviem stāviem un kopējo platību 244 m2, kā arī divas saimniecības ēkas. Skolas un skolotāju ēku ekspluatācija uzsākta 1869. gadā, kad pēc grāfa Pālena rīkojuma darbu uzsāka jaunuzceltā Tērvetes skola, kura bez pārtraukumiem darbojās līdz 2014. gadam. Gadu gaitā tajā zinības apguvuši daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, tostarp, rakstniece Anna Brigadere.

Tērvetes skolas ēkas atrodas 2 km attālumā no Tērvetes vēsturiskā centra. Asfaltēts piebraucamais ceļš līdz ēkām no valsts autoceļa V1112 Tērvete – Penkule. Skolas ēku komplekss ir izvietots skaistā, ainaviskā vietā Tērvetes upes krastā. Skolas ēkas dienvidaustrumu pusē paveras izteiksmīgs reljefs ar nogāzi Tērvetes upes ielejā. Bez tam skolas ēku ieskauj senatnīgs, sakopts un labiekārtots parks ar dažādiem lapu kokiem, priedēm un dižozoliem. Parka teritorijā upes ielejā atrodams Tērvetes skolas upurakmens, kas ir vietējas nozīmes arheoloģijas piemineklis. Īpašuma teritorijā atrodas arī ābeļdārzs, sporta laukums un 2,4 ha lauksaimniecības zeme. Meža zemes platība – 2,16 ha.

Abām skolas ēkām nav arhitektūras pieminekļa statuss, līdz ar to paveras plašākas iespējas to izbūvei un labiekārtošanai. Abas ēkas atrodas labā tehniskā stāvoklī – jo īpaši lielā skolas ēka, kuras remontdarbos pēdējos gados ieguldīti vērā ņemami līdzekļi. Skolas ēkā pavisam ir 45 telpas ar plašām iespējām pasākumu rīkošanai un viesu izmitināšanai. Pirmā stāva telpu platība sastāda 497 m2, otrais stāvs – 404 m2, trešais stāvs – 86 m2, pagrabs ar ķieģeļu mūra velvēm – 55 m2. Skolas ēkas pirmajā stāvā augsti griesti ar vidējo augstumu 3,5 m, otrajā stāvā – 2,7-2,8 metri, trešajā stāvā ap 2 metri. Skolotāju ēkas pirmajā stāvā ar metru biezām sienām atradās darbmācības un mājturības telpas, bet otrajā stāvā – trīs dzīvokļi. Griestu augstums attiecīgi 3,1 un 2,6 metri.

Abām ēkām ir elektrības pieslēgums, ūdensapgāde no vietējā urbuma, kanalizācija – bioloģiskā attīrīšanas iekārta, apkure skolas ēkā ar granulu katlu. Abu ēku ārsienas un starpsienas būvētas no ķieģeļu mūra.

Nepilna kilometra attālumā no skolas ēkas atrodas iespaidīgā Tērvetes upes māla krauja un pastaigu takas ap to. Tuvākā autobusa pietura atrodas 400 metru attālumā no skolas ēkas. Lielāka autobusu satiksmes izvēle – Tērvetes centrā. Plašas tūrisma un atpūtas iespējas blakus esošajā Tērvetes dabas parkā.

  • Malkas apkure
  • Autonoma apkure
  • Ir kamīns
  • Internets

Uz kartes:

Starlex inovatīvā un atraktīvā pieeja nodrošina efektīvu pārdošanas procesu!
X

Nosūtīt ziņu