Starlex - Jaunumi  

Atrodi savu objektu

Objekta ID:
Kategorija:
Cena:
-
Stāvoklis:
 
Atrašanās:
Darījums:
pārdošana īre/noma
Platība m2:
-
Stāvi:
-
Telpu, istabu skaits:
-
 
PĒDĒJIE SKATĪTIE

Atpakaļ

2017.gadā nekustamā īpašuma nodoklis daļā Rīgas īpašumu pieaug

2017.gadā nekustamā īpašuma nodoklis daļā Rīgas īpašumu pieaug

Ņemot vērā, ka pircējiem viens no noteicošiem kritērijiem mājokļa izvēlē ir ar īpašumu uzturēšanu saistītās izmaksas, uzņēmums SIA “Starlex” analizēja, kurus visvairāk skar Rīgas Domes saistošie noteikumi Nr.148 “Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā”, kas stājušies spēkā 2017. gada 1. janvārī. 

Šogad izmaiņas un pieaugums nekustamo īpašumu nodokļa jomā Rīgā skar dzīvokļa īpašumos nesadalītā daudzdzīvokļu ēku īpašniekus, kur uz 2017.gada 1.janvāri nepieciešams lielāks dzīvesvietu deklarējušo personu skaits, lai saņemtu nodokļu atvieglojumus, ja īpašums ir lielāks par 40 kvadrātmetriem (2018.gadā tie būs 30 kvadrātmetri).

Šādi īpašumi, galvenokārt, atrodas Rīgas centra pirmskara ēkās.

SIA “Starlex” vadītājs Egīls Smilktiņš norāda “Tēma ir veca, bet šobrīd jaunie pavērsieni nodokļu jomā šo padara par aktuālu tēmu. Kādreiz liela daļa mājokļu īpašnieku nepievērsa uzmanību vai īpašums ir atsevišķi izdalīts dzīvokļa īpašums vai domājamās daļas no ēkas, jo būtiskas atšķirības nebija. Savukārt šobrīd, ja īpašniekam ir domājamas daļas no ēkas ar lietošanas tiesībām uz dzīvokli ar platību, kas pārsniedz 40 kvadrātmetrus, tad samazinātā nekustamā īpašuma likme nepienākas. Lielākie zaudētāji ir plašo dzīvokļu īpašnieki ar atsevišķi neizdalītiem dzīvokļu īpašumiem, kuriem nav liela ģimene, kuru iespējams deklarēt īpašumā.”

Atbildot uz jautājumu, kādēļ dzīvojamās ēkas neizdala atsevišķos dzīvokļu īpašumos? Egīls Smilktiņš norāda, “tas ir laikietilpīgs un arī dārgs process, kur visiem līdzīpašniekiem jāsadarbojas un jāpiekrīt veikt šīs izmaiņas”.
(Piemērs, īpašumam, kura kadastrālā vērtība ir 30 tūkstoši un platība 50 kvadrātmetri, nekustamā īpašuma nodoklis šogad pieaug no  60 EUR uz 138 EUR).

Starlex video kanāls
<--